Kirpikleri Doğal Olarak Nasıl Daha Büyük ve Daha Koyu Büyütebilirsiniz

Kirpiklerinizin daha uzun ve çekici görünmesi için rimel veya yapay kirpik kullanmanız gerektiğinde canınız mı sıkılıyor? Artık sinirlenmenize gerek yok! Muhteşem ilashalara sahip olmak sadece bir göz açıp kapayıncaya kadar. Doğru; şaka yapmıyoruz! Arzu ettiğiniz tatlı kirpiklere ulaşmak için çeşitli doğal teknikler vardır.

Aslında bunu bilsen şaşırırdın; o rüya gibi kirpiklere kavuşmak için yapay yollara başvurmanıza gerek yok. Gözünüzün önünde tutulan pek çok doğal yol ve ürün vardır; bunlar, gerçekten herhangi bir kimyasal kullanmadan kirpiklerinizin büyük ölçüde uzamasına yardımcı olabilir.

Kirpiklerinizi doğal olarak daha büyük ve koyu büyütmenin en iyi yolları?

1. Bebek Pudrası

Daha ciddi problemler için bebek pudrası endikedir. Kirpiklerinize biraz rimel sürün, ardından avuçlarınıza biraz bebek pudrası sürün ve Q-ucu ile uygulayın. Daha sonra kirpiklerinize tamamen bebek pudrası ile kaplandığından emin olarak yavaş yavaş uygulayın. Beyaz görünecekler, ama telaşlanmayın! Kirpiklerinize daha uzun ve dolgun görünmelerini sağlamak için ikinci bir kat maskara uygulayın.

2. Hint Yağı

Hepimizin mutfağında bulunan hint yağı, saç gelişimi üzerinde mucizevi bir etkiye sahiptir. Maskara kullanmadan daha dolgun, daha güçlü kirpikler için günlük olarak bir fırça ile kirpiklerinize uygulayın. Kirpiklerinize sadece birkaç gün içinde büyülü bir etki verecektir.

3. Sızma Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, saç protein kaybını önleyen nüfuz edici bir etkiye sahip olduğu için saç tedavisi için kullanılır. Sonuç olarak, incelmiş veya hasar görmüş kirpiklerin yeniden büyümesine yardımcı olmak için kullanılabilir. Bununla birlikte, hindistancevizi yağı kullanırken kirpiklerinizde yağlı bir film oluşturabileceğini ve onları ağırlaştırabileceğini unutmayın.

4. Antioksidan E vitamini

E vitamini, saç dökülmesine yol açan oksidatif hasarın azaltılmasına yardımcı olabilecek güçlü bir antioksidandır. Ayrıca ek saç tellerinin büyümesine yardımcı olabilecek tokotrienol kimyasallarını da içerir. Sonuç olarak, daha uzun kirpiklerin gelişimine yardımcı olabilir.

5. Terapötik masaj

Masaj dolaşımın iyileştirilmesine yardımcı olur. Yağlı veya yağsız saç derinize düzenli olarak masaj yaparak saç uzunluğunu ve kalınlığını iyileştirebilirsiniz. Gözlerinizi hafifçe ovuşturarak da benzer sonuçlar elde edilebilir.

6. Yeşil çay

Yeşil çay antioksidanlarda yüksektir ve kirpik tüylerinin büyümesini teşvik ederek onları daha uzun, daha yoğun ve daha sağlam hale getirir.

Çözüm:

Kirpik uzatma ilacını ve diğer ilaçları gözlerden uzak tutmak çok önemlidir. Gözbebekleri inanılmaz derecede hassastır. Ne pahasına olursa olsun, potansiyel olarak zararlı maddeleri gözünüzün içine veya yakınına yerleştirmekten kaçının. Ayrıca ilaç alıyorsanız, yan etkilerden kaçınmak için gözünüzden uzak tutmalısınız. Sonunda, kirpiklerinizin büyümesine yardımcı olmanın yalnızca doğal yollarına güvenmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.